انواع یخچال های فروشگاهی

معرفی انواع یخچال های فروشگاهی

وقتی به فروشگاه‌ها و یا مغازه‌های محلی سر می‌زنید احتمالا اولین چیزی که به چشم میخورد یخچال‌های فروشگاهی نوشیدنی و یا فریزرهای مواد غذایی هستند.

یخچال های فروشگاهی
یخچال فروشگاهی

پیشرفت تکنولوژی، کیفیت در محصول، زیبایی و نو‌آوری در طراحی باعث شده که در صنعت شاهد تنوع بی‌نظیر یخچال و فریزر باشیم. مطمئنا این تنوع کار انتخاب را دشوار کرده است. در فروشگاه و سوپر مارکت ها لزوم یخچال و فریز برای نگه‌داری مواد خوراکی باعث شده که انواع مختلفی از یخچال‌های فروشگاهی تولید شود.در بین تجهیزات فروشگاهی یخچال های فروشگاهی یکی از مهمترین تجهیزات هستند.

جهت مشاوره و خرید یخچال های فروشگاهی با ما تماس بگیرید.

اما توجه داشته باشید که قبل از هر اقدامی برای خرید باید به کیفیت کالا توجه شود تا هزینه‌ی اضافه‌ای را متحمل نشد. در انتخاب یخچال مناسب باید از تعادل دما در تمام نقاط آن مطمئن بود. علاوه بر این باید توجه داشت که امکان استفاده از حداکثر فضا جهت چیدمان کالا در آن وجود دارد و در ساخت موتور خانه و بدنه‌ی آن از قطعات مرغوب استفاده شده است.

یخچال فروشگاهی
یخچال فروشگاهی

یخچال احتیاج به جریان هوا دارد. در برخی از یخچال‌ها انتقال هوا باید به صورت اجباری انجام شود و در برخی دیگر به صورت خودکار انجام می‌شود. در این متن سعی بر آن است که انواع یخچال‌های فروشگاهی معرفی شود.

یخچال‌های ویترینی:

حتما تابه‌ حال بارها در فروشگاه و یا حتی در سوپر مارکت‌ها با این نوع یخچال که مواد غذایی را به نمایش گذاشته اند مواجه بوده اید. این نوع یخچال فروشگاهی از تنوع بالایی برخوردار است. مدل‌های زیادی از یخچال‌های ویترینی وجود دارد. برای سهولت انجام کار و برداشتن محصول توسط مشتری مدل جلو باز آن بیشتر مورد پسند صاحبان این کسب و کار است.

یخچال فروشگاهی
یخچال فروشگاهی

علاوه بر آن عمل گردش هوا در آن به راحتی انجام می‌شود. موتور این یخچال امکان دارد در کنار و یا در زیر آن نصب باشد. در بازار بدنه‌ی این یخچال‌ها هم به صورت استیل و هم ورق رنگی موجود است. معمولا اندازه‌ی این یخچال‌ها ۲ متر است.

یخچال سوپری پشت بسته:

این یخچال همانند یخچال ویترینی است که در آن طبقاتی از جنس شیشه و یا ورق جهت چیدمان محصولات بکار رفته است. این یخچال انواع مختلف یک درب، دو درب و سه درب دارد. این یخچال نیازی به انباره ندارد. با توجه به اینکه صنعتگران تنوع بالایی در ساخت این یخچال به خرج داده‌اند برای فروشگاه‌های کوچک از نوع بدون پرده‌ی هوا و برای مکان های بزرگتر از یخچالی که پرده هوا دارد استفاده می‌شود. یخچال بدون پرده هوا از نظر مصرف انرژی مقرون به صرفه است. البته برای جذب مشتری یخچال‌هایی که پرده‌ هوا دارند کارآمدتر هستند زیرا از جذابیت بالایی برخوردارند. قیمت این یخچال‌‌ها با توجه به مارک موتور و ضخامت و نوع ورق‌های استفاده شده در آن متفاوت است.

یخچال سوپری دو طرف نما:

در سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های محصولات پروتئینی برای نمای پشت ویترین از پخچال‌های دو طرف نمای شیشه‌ای استفاده می‌شود. این یخچال‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که جلو و عقب آن شیشه‌ای است و محتویات داخل یخچال را به نمایش می گذارد. مقدار اواپراتور به کار گرفته شده در این یخچال نسبت به یخچال ها‌ی پشت باز بیشتر است. در مابقی اجزا سیستم این یخچال با انواع دیگر مشابه است.

یخچال قصابی پشت بسته:

جریان هوا در این یخچال باید به صورت طبیعی باشد زیرا اگر در آن از فن استفاده شود خشکی و سیاه شدن گوشت را به دنبال دارد. داشتن ساختار قوی باعث شده که در این یخچال بتوان به راحتی لاشه‌ی گوشت را آویزان کرد. علاوه بر این به دلیل جلوگیری از زنگ زدگی درون این یخچال از ورقه‌ی استیل استفاده می‌شود. بهترین نوع این یخچال انبار دار آن است زیرا وجود انبار در زیر یخچال می‌تواند برای نگهداری از پسماند یا مواد اضافه کاربرد داشته باشد. این یخچال دارای سه نوع دو درب و چهار درب و شش درب است. نوع دو درب آن دارای یک درب در بالا و یک درب در قسمت انباره است و نوع چهار درب آن دارای دو درب در بالا و دو درب در پایین بوده و همچنین شش درب آن شامل سه درب در بالا و سه درب در قسمت انباره است. درب در این یخچال یا به صورت درب مگنت است یا بصورت قفل و زبونه است. در قسمت شیشه خور درب وجود شیشه دو یا سه جداره باعث میگردد تا برودت پرت نگردد. در این یخچال موتور در بالای کار نصب می‌گردد.

جهت مشاوره و خرید انواع یخچال های فروشگاهی با اورنگ مارکت تماس بگیرید : ۰۲۱۶۶۰۶۴۳۰۹

همچنین برای مشاهده قفسه بندی فروشگاهی مناسب برای فروشگاه خود به بخش قفسه فروشگاهی مراجعه نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *